2 sie 2012

Nowości Modelarskie


Upał jest miażdżący, nie idzie wytrzymać, nie idzie pracować. Kolejne show sportowe w telewizji, i tak jej nie oglądam. No może tylko zawiodłem się Radwańską, taki żal, nie dała radę druga tenisistka świata, a typowałem ja na medal, Niemce po kontuzji 24 w rankingu. Jakby wszystko sprzysięgło się wbrew typowemu optymizmowi mediów.


 

Co nowego w modelach?

Ciekawą nowością w tym czasie tropikalnego upału jest nowy model Halberstadt CL. II A Mirage Hobby. Warto zwrócić uwagę nie na numizmat, który jest fajną pamiątką, ale bez dużej wartości rynkowej. Jest to wersja BFW (Messerschmitt…) z okrojonymi elementami wyposażenia – wczytaj się w opis na stronie sklepu. Użyta bojowo przez II eskadrę wielkopolska w końcówce udanego Powstania. Następnie brała udział w kontroli granicy ze niemieckim wówczas Śląskiem. I pewnie w jakichś operacjach specjalnych wspierających Powstania Śląskie. Na tym polega cały cymes i smak tego malowania. W sierpniu 1919 przeniesiona na front bolszewicki, została przezbrojona wiosna 1920 na Albatrosy D.III OEF i przemianowana na 13 eskadrę myśliwską, Powszechnie chyba znane jest zdjęcie skraszowanego kadłuba Albatrosa z trupią czachą i godłem eskadry –  czerwony piorun w białym kole.

 

Wracamy do naszych miniatur

W świecie modelarskim poza tym prawie nic. Tak planowałem, ruch w sklepie zamarł i to miał być czas, kiedy nadgonię różne rzeczy. Upał pokrzyżował plany odlewania modeli żywicy na zapas na wrzesień, - ona chyba zastyga już w butlach. Robienie modeli nie jest też takie fajne w upale. To był plan kolejny – dwie dioramki z Attack Squadrona.

Dobrze natomiast idą pracę ze stronami internetowymi, Ustawiłem nowy serwis modelarski, tym razem dla właścicieli sklepów modelarskich z poradami marketingowymi dotyczącymi sprzedaży w sieci. Zapraszam do zwiedzania poradnika modelarskiego e-biznesu. Zobacz też poradnik o modelarsatwie w sklepie.

1 komentarz:

  1. Świetny blog ! Kocham Wasze modele. Czekam na więccej popiersi :)
    Zapraszam również na mojego bloga poświęconego malowaniu modeli : http://ratcatcherpl.blogspot.com/

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń