19 sty 2011

AK-Interactive

.


W moim sklepie www.Adalbertus.com.pl nowa dostawa produktów. Kilka figurek Pegaso, uzupełnienie klejów i chemii modelarskiej Deluxe Materials oraz pędzli Lifecolor.
Nowością są produkty do postarzania pojazdów - firmy AK-Interactive z Hiszpanii. Za firmą ta stoi MiG Jimenez i są to jego najnowsze pomysły. Można je nazwać pigmentami w płynie. Jest to coś pośredniego między Tensocromem Lifecolora a pigmentem Miga". Dodatkowo dodałem kilka poradników modelarskich, książki i DVD Migowe.

Więcej o AK Interactive na stronie Lifecolor.pl17 sty 2011

Towarzysz Husarski, Kłuszyn 1610

Bitwa pod Kłuszynem, cóż dodać, cóż ująć? Mało husarzy, dużo wrogów. Mało kopii, dużo trzeba było szablą robić. Trzy godziny i po bitwie.

Nowa figurka Adalbertus porusza dokładnie ten temat:
54004, Towarzysz Husarski, Kłuszyn 1610, żywica 54mm + części fototrawione.
Skala 54mm, żywica i części fototrawione.


Inspiracją był znany obrazek, na który zwrócił mi uwagę p. Wojciech Krajewski z Muzeum Wojska Polskiego ("takiego husarza zróbcie"):


A tutaj więcej zdjęć figurki, pomalowanej przed Damiana Bauera:


Ostatnio wypominano mi, że blog nie używany, że Połonka nie dokończona itd. A propos Połonki, Kłuszyn to kolejna bitwa w której walczył i bardzo zasłużył się sprawie Polskiej mój przodek, tym razem po kądzieli. Brak carski Dymitr Szujski, dowodzący Rosjanami, został przymusowo osiedlony w Polsce po zdobyciu Moskwy. Był on przodkiem Haciskich, z których pochodzi moja prababcia Anna Bułhakowa z d. Haciska.