29 mar 2012

Albion Alloys - mosiądz dla modelarzy

.


Dzisiaj mam przyjemność przedstawić produkty modelarskie firmy Albion Alloys. Sama nazwa mówi już wiele - stopy albiońskie - znaczy się metale z Anglii. Jak wyjaśnię za chwilę, dla modelarzy oferta tej firmy jest istnym błogosławieństwem.

 

Oferta Albion Alloys


Przede wszystkim rurki. Rurki bardzo drobnej średnicy, wykonane z mosiądzu, alpaki (nowe srebro - mosiądz z niklem o kolorze srebrzystym) i aluminium. Takich produktów nie znajdziesz w sklepie z materiałami budowlanymi lub metalowymi. Średnice już od 0,3mm! Wspaniałe źródło luf w skali 1:72 i większych. Do tego cienkie pręty na anteny oraz kątowniki i ceowniki od 1mm szerokości! Wspaniała oferta dla modelarzy lubiących waloryzować modele plastikowe lub budujących je od podstaw.

Ofertę uzupełniają pilniczki plastikowe, płaskie i okrągłe. Ale największym hitem jest system slide-fit. Rurki kolejnych rozmiarów wchodzą ściśle jedna w drugą. Widać to dokładnie na zdjęciu otwierającym ten wpis. Zapraszam na zakupy produktów Albion Alloys w sklepie modelarskim Adalbertus.

 

Cięcie, klejenie i lutowanie 


Jak postępować z rurkami metalowymi? Przepis na szybkie i czyste cięcie do rozmiaru jest podany w filmie poniżej. Łączenie rurek chyba najlepiej będzie robić lutując lutownica gazową i pastą lutowniczą KOKI, tak jak blaszki foto trawione. aluminium niestety nie będzie się lutować, ale można je kleić klejami modelarskim cyanoakrylowymi lub epoksydowymi. Tak łączymy wszystkie metale z plastikiem i żywicą..