18 mar 2010

Nowy Świat w Miniaturze

.

Nie, tym razem nie o ulicy Nowy Świat w Warszawie. Chociaż historia jest tu wszechobecna. Ulica ta ciągnie się od Domu Partii i gmachu cenzury z jednej strony do znanego sklepu z piórami wiecznymi, Bazarnik, na drugim końcu. A ponieważ historia powtarza się jako farsa, to za Bazarnikiem, już przy Krakowskim Przedmieściu wznosi się nowa siedziba Krytyki Politycznej - czyli top-trendy post-lewicy.

Figurki New World Miniatures


Zostawmy wycieczki słowno-polityczne, przejdźmy do konkretów. New World Miniatures, firma założona przez Chrisa Mrosko po odejściu z VLS. VLS jak wiadomo był największym koncernem żywicznym w USA. Jego właściciel, Bob Letterman sprzedał firmę do MMD (Squadron). Część pracowników rozeszła się po świecie, i Chris Mrosko znalazł się w swojej nowej firmie.


Figurki są odlewane w Meksyku, stąd "Made in Mexico/Heche en Mexico" wydrukowane na pudełkach. Pudełka to po prostu blisterki z nadrukiem jak w Alpine Miniatures z wrzuconym zdjęciem i torebką z częściami.

Jakość rzeźby i odlewu jest bardzo dobra. Do naszego sklepu wprowadziliśmy pierwsze figurki, kolejne wkrótce.


NWM35018 PMC Pablo, pracownik firmy Black Water. W zestawie dwie głowy i dwie prawe ręce, jedna w geście powszechnie uznanym za obraźliwy. Zajrzyj na koniec posta aby zobaczyć zdjęcia części żywicznych.

NWM35019 Talib - Mudżahedin, biegiem zajmuje stanowisko z RPG

NWM35024 PMC - Special Forces Operator, przerobiona figurka 35018 bez dodatkowych rąk i głów.

Sojusznicy


Warto przypomnieć o figurkach Wojska Polskiego z Afganistanu w skali 1:35 firmy ToRo Model. Zawierają one kalkomanie oznaczeń stosowanych przez współczesne WP, w tym oznaki III i IV tury PKW Afganistan.
Co w pudełku?


Poniżej zdjęcie części PMC Pablo. Rzeźbił znany amerykański specjalista od współczesnych Amerykanów - Jeff Meckley. Figurki jego autorstwa ma w swojej ofercie kilka firm z USA. On sam prowadził firmę Think 180, która niestety zakończyła działalność. Na szczęście doskonałe figurki z Afganistanu i Iraku odkupiła firma Mig Productions. Jakość odlewu i rzeźba są bardzo dobre. Zgodnie z światowym trendem w pudełku znajdziemy dodatkowe elementy, dwie głowy i dwie ręce. Pozostałe figurki prezentują podobna jakość, ale bez części dodatkowych.