7 lip 2011

Austro-Węgierskie świrki - kalkomanie Techmod

.
Techmod wypuścił pierwszą wersję kalkomanii Austro-Węgierskiego płótna drukowanego, tzw. świrki lub z angielska sworl. Dostępne są trzy skale: 1:32, 1:48 i 1:72. Przyjrzyjmy się poszczególnym zestawom i porównajmy je z kalkomaniami Mirage-Hobby32049 Sworl Camouflage
2 arkusze 260x180mm48099 Sworl Camouflage
Dwa arkusze 180x130mm72146 Sworl Camouflage
Jeden arkusz 180x130mmKamuflaż Spiralkowy firmy / ÖFFAG AG (WW1)
4 arkusze 34x154mm, skala 1:48

Porównanie Zestawów Techmod i Mirage Hobby

Jak widać, zestaw kalkomanii Techmodu ma jaśniejsze kolory i w skali 1:48 oferuje prawie dwa razy więcej powierzchni kalkomanii. Zestaw Mirage, z ciemniejszymi kolorami będzie wygodniejszy dla osób, które pragną nałożyć kalkomanie z przesuniętymi względem siebie wzorami na płatach płótna. W przypadku Techmodu trzeba będzie pociąć kalkomanie na pasy, będzie ona jednak łatwiejsza do nałożenia w całości. W przypadku zdarcia płótna z płatów Techmod polecam na wewnętrzna powierzchnię płótna a Mirage na zewnętrzną.

Obydwa zestawy świetnie uzupełniają się na na modelu z imitacjami zużycia płótna i napraw w postaci łat. Zestaw Techmodu polecam modelarzom pragnącym łatwo nałozyć kalkomanie na cała powierzchnię skrzydła. Zestaw Mirage będzie wygodniejszy dla osób pragnących pobawić się w przesunięcia wzoru na płatach skrzydła. Osoby pragnace wykonać zaawansowane efekty zdarcia i naprawy płótna powinny nabyć oba zestawy.

Polecam wcześniejsze posty: Albatros D-III Oeffag
.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz