22 wrz 2011

Oficer 55pp - mamy wydruki wysokiej jakości

.


Dzisiaj dotarły do nas wydruki najwyższej jakości figurki oficera 55 pułku piechoty z wojny polsko-bolszewickiej. Rzeczywiście, dokładnie odwzorowane zostały nawet tęczówki oczu! Wszystkie paski i paseczki mają sprzączki, i dziurki wyraźnie i równo odwzorowane. Figurkę tak jak i szable z grawerowanymi herbami i napisami dla figurki szlachcica z Beresteczka zostały dzisiaj zaformowane. Pozostało mi tylko zalać formy silikonem i czekać do rana na wykonanie odlewów.

W temacie Poznańczyków - przedstawiam teledysk rapera Peja o powstaniu wielkopolskim.
27 grudnia 1918 roku w Poznaniu po owacyjnie przyjętym przez całe miasto spotkaniu z Ignacym Paderewskim niemiecki 6 pułk grenadierów przemaszerował przez Poznań zrywając i depcząc wywieszone polskie i alianckie flagi. Spotkało się to z natychmiastowa reakcją mieszkańców oraz polskich organizacji konspiracyjnych i przyspieszyło wybuch powstania. Miasto zostało opanowane przez powstańców, pierwszym poległym był Franciszek Ratajczak.

Na dzisiaj tyle, wracam do formowania.

19 wrz 2011

1920 Bitwa Warszawska - zapowiedź premiery filmu


Nowy film Jerzego Hoffmana zapowiada się znacznie lepiej niż "Ogniem i mieczem". Z dostępnych zajawek wyłania się epopeja, walka, miłość, heroizm i zwycięstwo. Do mnie najbardziej przemówiły sceny mobilizującego się narodu. Sami, bez Amerykanów i i innych sojuszników, bez NATO, bez dostaw zaopatrzenia wstrzymanych przez strajki na zachodzie, po półtora roku istnienia państwa Polacy dali radę! Wspaniałe są też sceny z bombardowania kozaków przez polskie lotnictwo. Zwracają uwagę świetne zdjęcia. Za kamerą stał Sławomir Idziak - nominowany do Oskara za "Helikopter w ogniu"

Premiera 30 września.

Reżyseria Jerzy Hoffman
Zdjęcia Sławomir Idziak
Muzyka Krzesi mir Dębski
Zdjęcia Sławomir Idziak (Black Hawk Down - Helicopter w ogniu)
Występuja:
Borys Szyc
Natasza Urbańska
Daniel Olbrychski
i inni

Horda barbarzyńców

Śmierć i zniszczenie

Polski kontratak

Ksiądz Ignacy Skorupka

Szarża ułanów

fotografie ze strony filmu

Linki