23 sty 2013

Blogi modelarskie i nie tylkoW sieci znajdziemy bardzo dużo blogów modelarskich. Wiele z nich ma bardzo wysoki poziom modeli. Większość też cierpi na brak systematycznośći. Ma to miejsce zarówno w częstotliwości ukazywania się wpisów, jak i w redakcji tekstów. Mało jest blogów, które w usystematyzowany sposób przekazują wiedzę modelarska. Są one głownie tylko zapisem refleksji, sukcesów i nowych zdjęć modeli autorów.

Na czym polega blogowanie?

Blogowanie może uprawiać każdy kto ma na to ochotę, czas i swoją własną koncepcję na blog. Blogowanie jest obecnie  bardzo popularne  na całym świecie, również i w Polsce, najbardziej wśród młodzieży i dorosłych, rzadziej wśród seniorów.Blogowanie  Odbywa się  za pomocą internetowy dziennika czyli bloga, w którym można dokonać zapisu  cyfrowego swoich   opinii, idei, myśli i  i praktycznie  tego wszystkiego, co chcesz aby inni  przeczytali. Blog kosztuje naprawdę niewiele, bo może on być zarówno płatny jak i bezpłatny. 

Jak założyć bloga? Jak pisać dobre teksty? zajrzyj tutaj.

 

Rodzaje i style blogów

W zależności też od gustu użytkownika można wyróżnić  blogi o różnych stylach , ustawieniach i formatach. Wiele  blogów posiada i  oferuje przeróżne  funkcje, takie jak: zdjęcia, hiperłącza,  proste teksty ,itp. Dla  niektórych blogerów ich blog stanowi   środek reklamy, gdzie autorzy mogą reklamować  swoje książki, produkty i usługi. Z pomocą bloga również można edukować. Sami profesorowie często używają swojego bloga, aby  udokumentować  swoje lekcje. Jest to szczególnie dobry sposób dla uczniów, którzy nie mogli być na zajęciach. Z blogów korzystają również przedsiębiorcy, aby nierzadko lansować i promować swoje usługi czy towar poprzez medium jakim obecnie jest internet. Jednak najpopularniejszą formą bloga w interenetowym świecie jest taki właśnie  osobisty dziennik. Tutaj blogerzy wyrażają siebie. 
   

Blogowanie jako źródło dochodu

Blogowanie również może być  używane jako narzędzie do edukowania czytelników oraz do obsługi klienta i komunikacji, a także służyć jako narzędzie poprzez które można wyrazić siebie. Za pomocą bloga można  zarabiać i przy udziale Google AdSense, wygenerować niezłe przychody. Kiedy przystąpisz do blogowania musisz zadecydować, co będziesz  chciał osiągnąć przy pomocy  bloga. Czy będziesz chciał przez niego  dzielić  swoje myśli i uczucia, dostarczyć  informacji a może  śledzić wydarzenia? Warto czytać dlatego inne blogi, bo właśnie one mogą stać sie inspiracją do założenia swojego bloga i rozwijania swojego osobistego stylu pisania.

Co warto polecić blogerowi

Kilka porad dla zaczynającego blogowanie

  1. Wybierz tematykę. Jak chcesz pisać o wielu rzeczach - być może warto założyć kilka osobnych blogów. Będą one bardziej przejrzyste dla czytelnika.
  2. Załóż konto na google (blogi blogspot) lub na wordpress.com - uzyskasz dostęp do bardzo dobrej platformy blogowej - za darmo.
  3. Pisz teksty bezpośrednio do odbiorcy, łatwiej będzie mu czytać i dłużej pozostanie na twoim blogu
  4. Daj możliwość komentowania - pomoże ci to poznać czytelników i doda więcej treści do Twojego bloga.
  5. Odwiedzaj i komentuj inne blogi -załaczaj link do siebie, sięgniesz więcej czytelników
Na koniec polecam nowy blog modelarski, będący nie tyle zapisem swobodnej twórczości autora, co usystematyzowanym kursem modelarstwa plastikowego kliknij.