29 kwi 2010

Nowe figurki New World Miniatures

W sklepie Adalbertus wprowadziłem do sprzedaży nowe figurki NWM. Jest tu trochę figurek w skali 1;35, zarówno z drugiej wojny światowej jak i współczesnych. Ale nie o nich chciałem dzisiaj pisać.
Figurki w skali 1:16 z NWM są w światowej ekstraklasie. Większość wyrzeźbił Pongsatorn Kanthaboon, znany z figurek Alpine Miniatures oraz Adalbertus. Są to głównie współcześni Amerykanie z "wojny z terrorem".

16004 P.M.C.Taką figurką jest 16004 P.M.C. z Iraku. Przedstawia ona najemnika (Private Military Contractor), najpewniej z firmy Black Water w której służą byli SEALsi i Gromowcy. Egzotyczna mieszanina cywilnego ubrania z najnowocześniejszym wyposażeniem. Jakość rzeźby figurki , w tym spasowanie elementów są jak najbardziej typowe dla tego rzeźbiarza. Absolutne mistrzostwo świata opracowania detali.

Podobne uczucie miałem kiedy przesłał mi matkę do figurki łączniczki AK z Powstania Warszawskiego (Adalbertus 12002). Jakby przejście do technologii kosmicznej. Elementy były tak gładkie, że można było się przejrzeć. Po złożeniu części figurka sama stała na blacie. Dopasowanie było chyba mikro-molekularne!

16001 US Marine 4th Division, SaipanFigurka US Marine 1:16 wyrzeźbiona przez Johna Rosengranta. Przedstawia ona trochę inne podejście do rzeźbienia. Jakby odrobinę niedbałe. Łączenie części ustępuje temu z omówionej powyżej figurki - wyraźnie nie wyrównane miejsca wewnątrz płaszczyzny styku części. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej złożonej figurce.Po złożeniu figurki spasowanie jest całkiem dobre. Doskonała twarz i ręce. Bardzo realistyczna faktura pogiętego drelichu. Za wyraz artystyczny całości należą się brawa na stojąco - poniżej zdjęcia figurki pomalowanej przez rzeźbiarza.
Tematyka jest jak najbardziej na czasie. Widzowie serialu Pacyfik nadawanemu własnie teraz na HBO będą na pewno zainteresowani.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz