21 kwi 2012

Zestawy Color Modulation z palety Lifecolor

.


Jak podaje serwis Lifecolor.pl na początku maja pojawią się w Polsce nowe zestawy tego producenta. Cztery pudełeczka zawierają po trzy buteleczki 22ml.  Służą do cieniowania modeli metodą Color Modulation

O co chodzi w tej Modulation?

Polega ona z grubsza na różnicowaniu koloru ścian pojazdu zależnie od ich położenia względem światła. Pozwala to na uzyskanie efektu żywej bryły pojazdu, z wyróżnionymi krawędziami płyt i detalami. Metoda jest bardzo ciekawa, wymaga jednak dobrego opanowania aerografu do płynnego wykonywania przejść kolorów oraz pędzla do podkreślania detali i krawędzi. Nie może też modelarzowi brakować zacięcia artystycznego, które pozwoli stosować metodę z odpowiednim wyczuciem. 

Zestawy

Zestawy farb do Color Modulation sa ogromnym ułatwieniem dla modelarzy - zebrane w jedno podobne koloru uwalniają od żmudnego przekopywania stojaków w sklepach modelarskich. Zaletą zestawów Lifecolor jest mała liczba kolorów, wpływająca korzystnie na cenę, zwłaszcza w porównaniu do analogicznych zestawów AK-Interactive. Kolory w zestawie Lifecolor różnią się nie tylko jasnością, ale też i nasyceniem, co pozwala uzyskać ciekawe kontrasty. Stąd też nazwa "Contrast & Saturation".

 


W skład serii wchodzą zestawy poświęcone dwóm kolorom niemieckim: Panzer Grau (1939-43), Dunkel Gelb (1943-45), oraz dwóm alianckim: sowieckim Zielonym 4BO oraz amerykańskim Olive Drab. Zamów je już  teraz! Sprawdź ofertę Lifecolor w naszym sklepie modelarskim.

W przygotowaniu są zestawy do śladów eksploatacji i dioram oraz lotnicze (wczesny RAF).
.

2 komentarze:

  1. Na czym polega różnica między zestawem modulation olive drab a us army olive drab. Chodzi mi głównie o to czy modulation olive drab to po prostu "okrojony" us army olive drab.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zestaw modulation służy do cieniowania modelu: http://www.lifecolor.pl/a/color-desaturation.html

    A US Olive Drab to różne autentyczne odcienie produkcyjne i wypłowiałe tego koloru: http://www.adalbertus.com.pl/u-s-olive-drab-6-shades-set.html

    OdpowiedzUsuń